Sinem Pehlivan: Hayvan Deneyleri Yapan Firmalar ve Muadil Urunleri

31.12.13

Hayvan Deneyleri Yapan Firmalar ve Muadil UrunleriHayvan deneyleri yapan firmaları boykot ediyorum. Şebnem Arslan ablamın da anlattığı gibi deney yapmayan firmalardan muadilini bulduğum sürece yani zorunda kalmadığım sürece almayacağım. Çünkü hayvan severler derneğine üye olan ve evinde her türlü hayvanı besleyip büyüten, hali hazırda hala 5 kedi ve 1 köpek sahibi olarak bu iğrençliği kendime yakıştıramadım. Kim ne der bilemem. Bir kişiyle olcak iş mi diyorsanız. Evet bir kişiyle olmaz.

Neden böyle bir şey yaptığımı merak ediyorsanız, Googleye   "hayvan deneyleri " yazın ve çıkanları görün. Hala vicdanınız rahatsız olmuyor, yapılan işkencelere dayanıp mideniz bu olanları kaldırıyorsa diyecek lafım yok.

Hayvan deneyleri yapan firmaların listesini şu linkten ulaşabilirsiniz :
http://lenahazel.blogcu.com/hayvanlar-uzerinde-test-yapan-yapmayan-markalar/12977907
Petanın sayfasında da aynı liste bulunmaktadır. ingilizce olduğu için anlaşılması biraz zorlaşıyor.

Hayvan Hakları ihlaline son verelim!

2 yorum:

  1. P&G ve unilever ikisi de birbirinden beter... ve en çok kullanılanlar da onlar neredeyse her şeyde :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. benim bütün ürünlerim Loreal ve avon görünce nasıl cinlerim tepeme çıktı anlatamam canım yaaa :( oriflame, flormar, essence, the balm ve dalan dolive. artık tüm bakım ürünlerimi bunlardan alıcağım . Çünkü o resimleri gördükten sonra evde beni bekleyen küçük bebişlerim ( kediciklerim) aklıma geldi ve kahrımdan öldüm!!!

      Sil

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😀😁😂😃😄😅😆😉😊😋😎😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😫😪😯🤐😮😥😣😴😌😛😜😝😒😓😔😕🙃🤑😲😷😤😟😞😖🙁🤕🤒😢😭😦😧😨😩😬😰😱😳😵😡😠😈